עבודה בחו''ל
טיולים בחו"ל
שותפים   
טיסות
ויזה לארה"ב
ביטוח לחו"ל
שימושון
לימודים
חוויות
עבודה באירופה
פורום
עבודה בקנדה
עבודה באנגליה
עבודה אוסטרליה
עבודה בארה"ב
עבודות בחו"ל
שותפים לטיול
יד שניה
דירות בחו"ל
מידע חיוני
שגרירות ארה"ב  
מזג אויר  
בתי חב"ד  
קידומות  
בינלאומיות  
כתבו לנו  
גלריה  
סרטים  
ויזות לארה"ב  
חיפוש עבודה בארץ  
ניהול אתרים   
שעון עולמי  
שערי מט"ח  
להשיג ויזה לארה"ב  
דואר לחו"ל  
נחיתות והמראות  
נציגויות ישראל  
המלצות ליוצאים  
לחו"ל
  
עבודה בחו"ל  
 

לונדון

 
מוזיאונים פארקים אתרים תחבורה תיאטראות כללי  
בית חב"ד מזג אוויר שווקים מפה  
 
 
 
לונדון היא בירת הממלכה המאוחדת, ואחת הערים הגדולות בעולם. מהווה מרכז עסקים חשוב באירופה. ממוקמת בחלקו הדרומי של האי הבריטי. מיקום מרכז לונדון (כיכר טרפלגר): 51°30' מערב, 0°8' צפון. במרכז לונדון עובר נהר התמזה שבעבר היווה עורק סחר ותנועה ראשי בעיר. לונדון של היום מורכבת מצירוף של ערים, עיירות, רבעים, שכונות ופרברים אשר לאורך השנים נספחו לשטחה האדמיניסטרטיבי של "לונדון רבתי", וכולם יחד נקראים "לונדון". הגרעין ההיסטורי המקורי של העיר נקרא "הסיטי של לונדון" (City of London) או בקיצור "הסיטי", ומשמש היום בעיקר כמרכז המוסדות הפיננסיים העיר.
מסביב לו 32 רבעים (boroughs) הנושאים שמות שונים (כגון וסטמינסטר, קנזינגטון וצ'לסי, קמדן, גריניץ' וכדומה) שלכל אחד מהם אוטונומיה אדמיניסטרטיבית מסוימת, אך כולם יחד מהווים את לונדון רבתי. מעבר להם, פרברים נוספים שאינם חלק מלונדון אך מהווים חלק משטחה המטרופוליני של העיר. תושבי העיר לרוב מתייחסים לכל השטח התחום בכביש ההיקפי M25 כאל "לונדון", הגם שהוא כולל כמה שכונות ועיירות שאינן משתייכות לתחום המנהלי של לונדון רבתי.
המטרופולין של לונדון מונה כ-13,945,000 מיליון תושבים ונחשב למטרופולין הגדול ביותר באירופה ואחד מבין 20 הגדולים בעולם.
 
העיר לונדון ידועה כאחד ממרכזי התרבות המרכזיים בעולם, כעיר בירה היא גם מכילה את מרכזי התרבות של אנגליה כולה. בלונדון ישנם עשרות אולמות תיאטרון המרוכזים בעיקר ב"ווסט אנד" ברובע וסטמינסטר (שבניגוד למשתמע משמו דווקא אינו במערב העיר, אלא ממש במרכזה. הוא נקרא היסטורית West End משום מיקומו ממערב ל"סיטי", הגרעין המקורי של העיר).
כמה מהידועים בין התיאטראות הם התיאטרון הלאומי ותיאטרון הפלדיום. מדי ערב מוצגות בעיר עשרות הצגות הסוחפות אליהן מספר רב של צופים.
בעבר אף הציג שייקספיר את מחזותיו בתיאטראות אלו.
 
למגוון אמצעי התחבורה הציבורית של לונדון יצאו מוניטין בינלאומיים, וכמה מסמליהם הפכו לסמלי תרבות מוכרים. התחבורה הציבורית כוללת את הרכבת התחתית של לונדון - הרכבת התחתית הראשונה בעולם (החלה לפעול ב-1863), רכבת עילית ליעדים מחוץ ללונדון, ואוטובוסים עירוניים (המאופיינים לרוב בצבעם האדום הבוהק ובקומותיים). כמו כן, יש המוניות השחורות הייחודיות ללונדון ו"Mini-Cabs" שהן מוניות שניתן להזמין אותן רק בטלפון ולא ברחוב, אך זולות בהרבה מהמוניות השחורות.
בין היתר, מפורסם "הסקוטי המעופף" (Flying Scotsman) - הרכבת העושה דרכה מסקוטלנד ללונדון מדי יום ביומו. מסילת הרכבת של רכבת זו נחנכה בשנת 1863 ואורכה 633 קילומטרים.
את לונדון משרתים חמישה נמלי תעופה בינלאומיים, והם (מהגדול לקטן): לונדון הית'רו, לונדון גטוויק,לונדון סטנסטד, לונדון לוטון ו-לונדון סיטי (הקרוב ביותר למרכז העיר). נמל הית'רו הוא הגדול בבריטניה, וטוען לכתר הנמל העמוס ביותר בעולם, בנפח נוסעים.
 
ארמון בקינגהאם

ארמון בקינגהאם הוא ארמון המלוכה הבריטי בלונדון, בריטניה. זהו משכנה הקבוע של המלכה אליזבת השנייה, למרות שיש לה ארמונות נוספים בהם היא חיה ומתגוררת. בית בקינגהאם נבנה במקורו עבור ג'ון שפילד, הדוכס הראשון מבקינגהאם, בשנת 1703. בשנת 1762 נרכש המבנה על ידי המלך ג'ורג' השלישי, אשר הרחיב והגדיל את המבנה.
בשנת 1826 שכר המלך ג'ורג' הרביעי את שירותיו של ג'ון נאש על מנת שישפץ את המבנה ויהפכו לארמון. בשנת 1837 הפך הארמון לארמון העיקרי של בית המלוכה הבריטי, והתגוררה בו המלכה ויקטוריה.המבנה העיקרי המוכר למתבוננים בארמון מבחוץ (החזית המזרחית של הארמון) נוסף לארמון לאחר נישואיה של המלכה ויקטוריה לנסיך אלברט.
בארמון בקינגהאם מתגוררת המלכה אליזבת השנייה בימות השבוע. בארמון עובדים 450 משרתים, ומבקרים בו 50,000 מוזמנים מדי שנה.
בחזית הארמון מתבצע מדי יום בקיץ (מדי יומיים בחורף) טקס החלפת המשמר, אותו באים לראות מאות תיירים.

מצודת לונדון

מצודת לונדון או מגדל לונדון (Tower of London) נקראת באופן רשמי הארמון והמצודה של הוד מלכותה - מגדל לונדון, אף שמלכי אנגליה לא התגוררו במצודה מאז המלך ג'ימס הראשון שמלך בין השנים 1566 - 1625. המגדל מכונה כך בשל המגדל הניצב במרכז המצודה - המכונה ה"מגדל הלבן". המגדל שימש ככלא המלכותי. המלכה אליזבת הראשונה הייתה כלואה בו, וכן אחותה המלכה מרי הראשונה. האדם האחרון שהיה כלוא במגדל היה רודולף הס שנכלא בו במלחמת העולם השנייה.
בשנת 1078 ציווה המלך ויליאם הכובש על בניית המגדל הלבן, הן כדי להגן על העיר לונדון, אך בעיקר להתגונן מפני תושבי העיר שלא התלהבו מהכובשים החדשים. במקום עמדו בעבר מצודות עתיקות יותר - כבר בתקופה הרומית עמדה במקום מצודה עשויה עץ. האבנים בהם נבנה המגדל הלבן, יובאו מצרפת. ריצ'רד לב הארי חפר את חפיר המצודה, ובנה חומה סביבו.
מצודת לונדון כיום - כיום תיירים רבים מבקרים במצודת לונדון לראות את יהלומי הכתר, את אוסף השריון שמוצג במגדל, ואת העורבים הגרים בו. על פי האמונה, כל עוד מתגוררים עורבים במגדל אנגליה לא תיכבש. כיום יש במגדל שבעה עורבים שחורים. לכל עורב יש שם וטבעת צבעונית על רגלו.

האנדרטה לשריפה הגדולה של לונדון

האנדרטה לשריפה הגדולה של לונדון הנקראת בלונדון בפשטות האנדרטה (the Monument), ממוקמת בסיטי של העיר לונדון, אנגליה, בסמוך לקצהו הצפוני של גשר לונדון, קרוב למקום בו התחילה השריפה הגדולה של לונדון בשנת 1666.
האנדרטה בנוייה בצורת עמוד דורי מאבני פורטלנד, שבראשה דמות להבה מצופה זהב. האנדרטה תוכננה על ידי כריסטופר רן ורוברט הוק. בצידה המערבי של האנדרטה תבליט שנעשה על ידי קיוס גבריאל קיבר המתאר את השריפה. בתבליט רואים את המלך צ'ארלס השני, ולצידו אחריו ג'ימס הדוכס מיורק (מאוחר יותר המלך ג'יימס השני), ומצדיהם דמויות החירות, הארכיטקטורה, והמדע מנחים את המלך בבניה המחודשת של העיר.
גובה האנדרטה 61 מטר (202 רגל) - המרחק המדויק ממקום האנדרטה למאפייה של תומס פארינור, האופה המלכותי, בסמטת שם החלה השריפה הגדולה.
ניתן לטפס במעלה 311 המדרגות לראש האנדרטה. במרפסת בראש האנדרטה הותקן כלוב באמצע המאה ה- 19, לאחר ששישה אנשים התאבדו מראש האנדרטה.
חלק מהכתובת בצד הצפוני של בסיס האנדרטה המאשים את הקתולים בשריפה נמחק בשנת 1831.

מארבל ארץ'

קשת השיש או מארבל ארץ' (Marble Arch) הינה קשת הנמצאת בקרבת פינת הנואמים בהייד פארק בלונדון, אנגליה, בקצהו המערבי של רחוב אוקספורד.
הקשת תוכננה בידי האדריכל ג'ון נאש בשנת 1828 בסגנון דומה לקשת קונסטנטינוס ברומא. הקשת נבנתה משיש קררה, ובמקורה שימשה שער הכניסה לארמון בקינגהאם, אשר גם הוא שופץ והורחב על ידי ג'ון נאש. בדיעבד התברר שהקשת צרה מדי, והמרכבה המלכותית לא יכולה לעבור דרכה. לכן הועברה הקשת למקומה הנוכחי בשנת 1851.
הקשת עומדת במקום בו עמדו בעבר עצי התלייה של טיבורן - מקום הוצאה להורג בין השנים 1388 - 1793.

לונדון איי

הלונדון איי - ה"עין של לונדון" - היא הגלגל הענק הגבוה ביותר בעולם. גובהו 135 מטרים, והוא ממוקם על הגדה הדרומית של התמזה באזור למבת', לונדון, אנגליה, צפונית לגשר וסטמינסטר, ממול ארמון וסטמינסטר - הפרלמנט הבריטי. את הגלגל מפעילה חברת התעופה בריטיש איירווייס.
הלונדון איי תוכנן על ידי האדריכל דיוויד מרקס וג'וליה בארפילד. לגלגל 32 תאי נוסעים סגורים, המכונים "בועות"; בכל בועה מקום לעשרים וחמישה נוסעים, כך שבסך הכול יכולים 800 נוסעים לנסוע בגלגל בו זמנית. הוא מסתובב במהירות של 1.6 ק"מ לשעה. תא נוסעים מקיף את הגלגל כל 30 דקות. הגלגל אינו עוצר את סיבובו כדי לאסוף נוסעים. מהירותו של הגלגל איטית מספיק כדי שהנוסעים יוכלו לצאת ולהיכנס מהתא תוך כדי תנועת הגלגל.
הגלגל נבנה חלקים חלקים, והוסע למקומו ברפסודות על התמזה, שם הורכב על צידו, והורם למקומו, בקצב של 2 מעלות לשעה, עד שהגיע לזווית הרמה של 65 מעלות. הגלגל נשאר במצב מוטה זה עד שגמרו לבנות את הבסיס, אז הורם הגלגל למקומו.
הגלגל נפתח רשמית ב-31 בדצמבר 1999 בידי ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, אולם נפתח למבקרים רק במרץ 2000 בשל תקלות בגלגל.
במהלך השנתיים הראשונות להפעלתו ביקרו בגלגל 8.5 מיליון מבקרים.
לונדון איי רשום בספר השיאים של גינס כגלגל הצפייה הגבוה בעולם.

כיכר פיקדילי

כיכר פיקדילי הינה כיכר במרכז לונדון, אנגליה, במפגש הרחובות: רחוב ריג'נט, רחוב פיקדילי ושדרת שפסברי. הכיכר ידועה בשלטי הניאון הרבים על הבניינים סביבה.
כיכר פיקדלי נבנתה בשנת 1819 במפגש הרחובות ריג'נט ופיקדלי.
הכיכר הוקמה בשנת 1819 במפגש דרך פיקדילי ורחוב ריג'נט ורחוב פיקדלי. הכיכר תוכננה על ידי האדריכל ג'ון נאש והייתה לה צורתה עגולה. צורת הכיכר השתנתה בשנת 1886 עם בניית שדרות שפטסבורי.ב-10 במרץ 1906 נפתחה מתחת הכיכר תחנת הרכבת התחתית כיכר פיקדילי בה עברו קו פיקדלי וקו בייקרלו. בשנת 1928 נבנתה התחנה מחדש מאחר ולא עמדה בעומס המשתמשים בה. בשל קירבתה לאזור הסוהו הפכה הכיכר מקום מפגש לאוכלוסייה ההומוסקסואלית של בריטניה, ולאזור של זנות. אלפרד קינזי ביקר במקום ואמר שלא ראה זנות רחוב כזו גלוייה בשום מקום בעולם, למעט הוואנה, קובה.
כבר בשנים הראשונות של המאה ה- 20 הופיעו לראשונה שלטי פרסומת מוארים בכיכר פיקדלי. שלטים אלה היו לשם דבר בלונדון בפרט וברחבי האימפריה הבריטית בכלל, והיוו למעשה אתר תיירותי. כיום נותר רק שלט אחד בפינה הצפון מערבית של הכיכר, בין שדרת שפסבורי לרחוב גלאסהאוס.
נכון לשנת 2005, מופיעים שלטי פרסומת בצידה הצפונית של כיכר פיקדלי, ובהם שלטי החברות קוקה קולה, נסטלה סאניו, TDK, מקדונלדס וסמסונג. השלט היחיד בצידה המערבי של הכיכר הוא פרסומת של חברת וודאפון.
חנויות עיקריות- בכיכר נמצאת חנות גדולה של וירג'ין מגהסטור (בעבר הייתה זו חנות הדגל של טאוור רקורדס).כמו חן מצויה בכיכר חנות הלבשת הספורט הידועה ליליווייטס, הנמצאת במיקום זה מאז שנת 1925.
תחנת הרכבת התחתית וקו פיקדילי- תחנת הרכבת התחתית בכיכר פיקדלי הינה ייחודית מבין תחנות הרכבת התחתית של לונדון בהיותה כולה מתחת לפני האדמה, מבלי מבנים מעל פני הקרקע. התחנה מצוייה מתחת לכיכר ונחשבת אתר שימור היסטורי בשל ייחודה.
בתחנה עוברים קו פיקדילי וקו בייקרלו. מטרונט - אחת משלוש החברות הפרטיות אשר זכו במכרז לתפעול הרכבת התחתית של לונדון התחייבה להשקיע 14 מיליון ליש"ט בעבודות שיפוץ תחנת הרכבת התחתית בכיכר פיקדלי. עבודות אלה מתוכננות להסתיים בשנת 2007.
 
גני קנזינגטון

גני קנסינגטון הינם אחד מהפארקים המלכותיים של לונדון. הפארק נמצא מערבית להייד פארק, בשטח רובע וסטמינסטר של העיר לונדון. שטחו של הפארק 1.1 קמ"ר. פארק זה צמוד להייד פארק ומופרד ממנו על ידי דרך המרכבות המערבית.
בפארק זה נמצאים אנדרטת אלברט, ארמון קנסינגטון, פסלו של פיטר פן, האגם העגול וגלריית סרפנטין

פארק גרין

פארק גרין או הפרק הירוק הינו אחד מהגנים המלכותיים של לונדון. במקור שימש אזור זה מקום קבורה למצורעים. ב- 1668 צ'ארלס השני הפך את האזור לפארק מלכותי והשתמש בו לצייד צבאים. פארק גרין נמצא בין הייד פארק לבין פארק סנט ג'יימס.
בניגוד לפארקים האחרים בלונדון, אין בפארק זה פסלים, אגמים או מזרקות. הפארק הינו אזור מיוער הסובב את הדרך המובילה לארמון בקינגהאם.

גני קיו

גני קיו, או בשמם המלא "הגנים הבוטניים המלכותיים בקיו" הינם הגנים הבוטניים המפורסמים בעולם. גני קיו הוקמו כגנים פרטיים אקזוטיים של הלורד צ'פל. הם הורחבו במהלך השנים וב-1840 הוכרזו הגנים רשמית כ"גנים הבוטניים המלכותיים" של הממלכה המאוחדת.
בניין הדקלים המפורסם נבנה בין השנים 1841 ו- 1849 בידי הארכיטקט הוויקטוריאני דסימוס ברטון. הגנים הבוטניים המלכותיים בקיו מחזיקים את בנק הזרעים הגדול בעולם.
בשנת 2003 הוכרו הגנים הבוטניים המלכותיים בקיו כאתר מורשת עולמית של אונסקו.

הייד פארק
הייד פארק הינו פארק בגודל 2.5 קמ"ר במרכז לונדון, אנגליה. המקום ידוע כבסיסם של נואמי רחוב רבים. הפארק הוא אחד מן הגנים המלכותיים של לונדון. במרכז הפארק נמצא אגם הסרפנטין, ובמערבו של הפארק דרך הכרכרות המערבית המפרידה בינו לבין גני קנזינגטון.אדמות הפארק נרכשו על ידי הנרי השמיני מנזירי מנזר וסטמינסטר. מבנה הגנים תוכנן בשנת 1820 ע"י הארכיטקט דסימוס ברטון. בפארק נבנה בשנת 1851 ארמון הקריסטל עבור התערוכה הגדולה שנערכה באותה שנה.
בקצהו הצפון מזרחי של הפארק נמצאת פינת הנואמים, ובקרבתה מארבל ארץ'. כמו כן נמצאת בפארק המזרקה לזכר הנסיכה דיאנה שנפתחה ב- 6 ביולי 2004.
 
בלונדון נמצאים מעל 260 מוזיאונים ובהם גם כמה מהמוזיאונים החשובים באנגליה והעולם ובהם:

המוזיאון הבריטי

המוזיאון נמצא, בקרבת כיכר ראסל, וניתן להגיע אליו באמצעות התחנות: כיכר ראסל ודרך טוטנהם קורט של הרכבת התחתית של לונדון.
המוזיאון הבריטי הוא אחד מהמוזאונים הגדולים והמפורסמים בעולם. המוזיאון נוסד בשנת 1753 ע"י סר הנס סלואן - מדען ופיזיקאי. המוזיאון נפתח לראשונה לציבור ב- 15 בינואר 1759.

כיום המוזיאון הבריטי הינו בעיקר מוזיאון המציג עתיקות, אולם בעת הקמתו נועד המוזיאון להיות "מוזיאון כללי". אופי זה אפיין את האוסף הראשון שנתרם למוזיאון על ידי סר האנס סלואון, אשר כלל 40,000 ספרים, טקסטים, פוחלצים, מאובנים, 7,000 תחריטים של אלברכט דירר, וכן עתיקות ממצרים, יוון, רומא, המזרח התיכון, המזרח הרחוק והאמריקות.
בשנת 1822 תרם המלך ג'ורג' השלישי את ספרייתו ובה 65,000 ספרים, 19,000 עיתונים, מפות ותרשימים למוזיאון. מאחר וצר המקום במוזיאון להכיל את כל המוצגים, בשנת 1845 נערך המבנה וניבנה באותו מקום מבנה חדש, הבנוי בסגנון נאו קלאסי, שתוכנן על ידי האדריכל סר רוברט סמירק. בשל המעבר של הספרייה הוחלט על הריסת כל המבנים בחצר ובניית תקרת הזכוכית על פי תיכנונו של סר נורמן פוסטר - תוכנית שהסתיימה בשנת 2000.
במוזיאון למעלה מששה מיליון מוצגים.

מוצגים חשובים
שיש אלג'ין - אפריז הפרתנון.
אבן הרוזטה
ציורים של אלברט דורר
מומיות מצריות

מוזיאון העיר לונדון

מוזיאון העיר לונדון מתעד את היסטוריית העיר לונדון החל מהתקופה הפלאוליטית ועד ימינו. המוזיאון ממוקם במרכז הסיטי של לונדון, ובקרבת קתדראלת סנט פול. המבנה בו מצוי המוזיאון, שנפתח בשנות ה-70 נבנה כחלק מפרוייקט שיקום הסיטי והוא אחד מבנייני הברביקן.
בגן המוזיאון מצויים חלקים מחומת העיר לונדון.
סניף נוסף של המוזיאון מצוי באזור הרציפים של לונדון - הדוקלנדס.

מוצגים בעלי עניין

מרכבתו המוזהבת של הלורד ראש העיר
ארון קבורה של רומאית עשירה, הקרויה הגבירה של הסיטי.

מאדאם טוסו

מאדאם טוסו הוא מוזיאון בובות שעווה ע"ש מארי טוסו. סניפו הראשי נמצא בלונדון שבאנגליה. המוזיאון הוקם על ידי מארי טוסו שהייתה פסלת שעווה.
תצוגת פסלי השעווה הראשונה נערכה בשנת 1770 בעיר פריז שבצרפת. תערוכה זו התבססה על פסליו של הפיזיקאי פיליפ קורטיוס, אשר טוסו עבדה בביתו כעוזרת בית, ולמדה ממנו את אומנות יצירת פסלי השעווה. התערוכה הועברה לפאליי רויאל בפאריס ב-1776 עקב הצלחתה הרבה והתגובות החיוביות של המבקרים. בשנת 1782 נפתחה תערוכה נוספת בבולוורד דו טמפל. טוסו יצרה את פסל השעווה הראשון שלה בשנת 1778 - פסלו של ז'אן ז'אק רוסו. בעיקבות פסל מוצלח זה ביקשו מפורסמים נוספים כי תפסל אותם - ובהם בנג'מין פרנקלין. לאחר מותו של קורטיוס, ירשה טוסו את אוסף פסליו.
בשנת 1892 מארי טוסו עברה לאנגליה ונשארה שם עם אוסף הפסלים שלה. בשנת 1835 הוקם המוזיאון ברחוב בייקר. בשנת 1884 הוא "עבר דירה" למשכנו הנוכחי, בדרך מרילבון בלונדון.
מוזיאון מאדאם טוסו נחשב לאטרקציה תיירותית גם כיום. פסלי השעווה שלמדו את עבודתה של מארי טוסו, ממשיכים לפסל דמויות עכשוויות, דבר המושך אנשים רבים למקום, להצטלם עם הדמויות.
בעוד שבעבר פוסלו בעיקר פוליטיקאים ושחקנים ותיקים, כיום ניתן לראות בין הפסלים את פסליהם של ידוענים כגון בריטני ספירס, בראד פיט, אנג'לינה ג'ולי, יצחק רבין ועוד. מלבד הפסלים, ישנו במוזיאון "חדר אימים" המציג בין היתר מסכות מוות של בני אצולה צרפתים שראשם נכרת בגיליוטינה, וכן פסלי פושעים ורוצחים.

מוזיאון ויקטוריה ואלברט

מוזיאון ויקטוריה ואלברט, הידוע בכינויו ה- V&A, נמצא באזור קנסינגטון במערב לונדון. מוזיאון זה מתמחה בעיצובי מוצרים הן מבחינה אסתטית והן מבחינה פונקציונלית. המוזיאון הוקם בשנת 1852, אז הוא נקרה "מוזיאון דרום קנסינגטון", כהמשך לתערוכה הגדולה שנערכה בלונדון בשנת 1851 ביוזמת הנסיך אלברט בעלה של המלכה ויקטוריה. בשנת 1899 שונה שם המוזיאון ל-"מוזיאון ויקטוריה ואלברט".
מבנה המוזיאון בנוי בסגנון אדוארדיאני וויקטוריאני, וב- 145 הגלריות שלו (בשטח כולל של 45,000 מ"ר) מוצגים כ- 4 מיליון מוצגים.
 
בעיר לונדון שווקים רבים - בהם שווקים מקורים, שווקים פתוחים ושוקי רחוב. מחוץ הסיטי - העיר לונדון - התקימו מספר שווקים עוד מהתקופה הרומית. חלק משווקים אלה קיימים עד היום.

שווקים אלה הינם אתרי תיירות ידועים, ומבקרים בהם בעיקר תיירים:

שוק ברמונדסי - שוק עתיקות - ממוקם ליד דרך גשר מצודת לונדון, באזור ברמונדסי בדרום לונדון.
שוק בורו - שוק מזון - נמצא באזור הבורו ליד גשר לונדון.
שוק בריק ליין - שוק פשפשים - ידוע בשמו ה"ליין" - נמצא בקצהו הצפוני של בריק ליין ובאזור רחוב צ'שייר במזרח לונדון.
שוק קמדן - שוק פשפשים ושוק בגדים - נמצא לצד תעלת ריג'נס בקמדן, בצפון מערב לונדון.
שוק דרך קולומביה - שוק פרחים - נמצא בין בת'נל גרין להקני במזרח לונדון.
קובנט גרדן - שוק פרחים ופירות - נמצא בין הסיטי לאזור הוסט אנד. השוק קיום הינו מרכז תיירות וקנייות.
שוק גריניץ' - שוק עתיקות ואומנות - נמצא בגריניץ', בדרום מזרח לונדון.
שוק פטיקוט ליין - שוק בגדים - נמצא בין רחוב ונטוורת' ורחוב מידלסקס במזרח לונדון.
שוק פורטובלו - שוק עתיקות - נמצא באזור נוטינג היל במערב לונדון.
 
בטבלה ניתן לראות את מזג האוויר וכמות המשקעים השנתית הממוצעת. אך במידה ואתם מתכננים נסיעה ואם רוצים לדעת אם לקחת סוודר , מעיל , מטריה או בגד ים, לחצו על הכפתור בתחתית העמוד ותראו את מזג האוויר המתוכנן לשבוע הקרוב.

דצמבר נובמבר אוקטובר ספטמבר אוגוסט יולי יוני מאי אפריל מרץ פברואר ינואר
8 9 14 18 21 22 20 17 13 9 8 7
3 5 8 11 13 13 11 8 5 3 2 2
7 6 7 6 6 6 6 5 5 5 5 6

מזג אוויר זמן אמת
 
אוכלוסייה יהודית וישראלית

יש בלונדון קהילה יהודית גדולה, שרובה מרוכזת בצפון מערב לונדון, באזורים - גולדרס גרין (Golders Green) ו-הנדון (Hendon). הקהילה הישראלית נמצאת בעיקר באזור גולדרס גרין וניתן למצוא ברחוב הראשי של האזור חנויות ומסעדות רבות בבעלות ישראלית. כמו כן, יש בית ספר ישראלי שפועל ביום ראשון לטובת הקהילה הישראלית.

כתובת: 112-114 Brent Street London, NW4 2DT England
טלפון: 44-20-8202-1600
שם הרב: Rabbi Gershon Overlander
 

עבודה בחו"ל צור קשר דרושים עמוד ראשי
פרסם אצלנו www.chool.co.il
עבודה ביפן עבודה במזרח הרחוק עבודה בקנדה עבודה באנגליה עבודה באירופה עבודה באוסטרליה עבודה בארה"ב עבודה בחו"ל
©כל הזכויות באתר זה שמורות לפורטל חו"ל המספק הצעות עבודה בחו"ל, עבודה באירופה, עבודה בארה"ב, עבודה באנגליה, עבודה בקנדה, עבודות בחו"ל, וכן מידע רב על טיולים בחו"ל, דרום אמריקה, ארה"ב, אירופה, אוסטרליה, האיים הקריביים, המזרח הרחוק, שותפים לטיולים בחו"ל, שותפים לדירה בחו"ל, קטעי וידאו מחו"ל, פורום טיולים בחו"ל, פורום עבודה בחו"ל, חוויות מחו"ל, לימודים בחו"ל, ויזה לארה"ב, ויזות לארה"ב, עבודות בחול, דרושים בחו"ל, עבודה בחול, עבודה בחו"ל, ישראלים בניו יורק, ישראלים בחו"ל