מי הן המדינות (בחו”ל) שהכי משתלם לישראלים לעבוד בהן?

עבודה בחו"ל לדוגמה בקניון

עבודה בחו”ל היא אחד הדברים שצעירים רבים חולמים עליו ושואפים לממש מיד אחרי השחרור מהצבא. באמצעות מציאת עבודה בחו”ל תוכלו להרגיש לא רק איך זה להיות תייר בחופשה, אלא גם איך זה ממש לחיות במדינה אחרת, חוויה לא פחות מרתקת ומלהיבה. במדינות מסוימות, תוכלו להרוויח ולחסוך לא מעט כסף, שישמש אתכם לטיול לאחר תקופת העבודה.

אך כדי שחוויית העבודה שלכם בחו”ל תהיה נעימה, מספקת ותשרת את מטרותיכם, חשוב לדעת לאן אתם טסים ובמה כדאי לעבוד. החדשות הטובות הן שיש המון אפשרויות לעבודה עבור ישראלים בחו”ל, ושכל אחד יוכל למצוא את העבודה המתאימה עבורו.

 

אילו עבודות – באילו מדינות?

עוד לפני שאתם אורזים את המזוודות וטסים, חשוב שתבטיחו לכם את מקום העבודה שלכם מראש. כדאי לוודא שאתם מוצאים עבודה חוקית, על מנת שלא תסתבכו, חלילה, בצרות מול רשויות המדינה. עובדים לא חוקיים עשויים לעמוד מול עונשים ולא לקבל יותר ויזה לאותה המדינה.

ואם כבר בויזה עסקינן, ודאו שאתם מוציאים את אשרת השהייה והעבודה הדרושה, על מנת שאכן תוכלו לעבוד על פי החוק. גם כאן, עבודה דרך מקום מסודר תוכל לעזור בבירוקרטיה של הוצאת האשרה ובהבנה של מה בדיוק עליכם לעשות.

מבחינת העבודות עצמן, האפשרויות העומדות בפני ישראלים הן מגוונות מאוד, ובכל מדינה יש עבודות נפוצות יותר או פחות. ארה”ב, למשל, מבוקשת מאוד לעבודות מכירה בקניונים או מדלת לדלת, במיוחד לקראת החגים, וגם עבודות הובלה או שיפוצים יבטיחו לכם הכנסה ראויה.

אירופה מציעה גם כן עבודות מכירה, בעיקר של תמונות שמן, כאשר גם עבןדה בנדל”ן החלה לתפוס תאוצה בשנים האחרונות בגרמניה ובמדינות אחרות באירופה. ביפן תוכלו למצוא בקלות עבודה במכירת תכשיטים ובאוסטרליה יש שפע של חוות חקלאיות שמחפשות ידיים עובדות. בנוסף, ברוב המדינות ניתן למצוא עבודות בתור אופר או נני, או להגיע דרך הסוכנות היהודית למשרות הדרכה, בעיקר של ילדים.

כסף יורו

 

איפה הכי משתלם – ולמה?

לכל אחד ישנם שיקולי עבודה אחרים הגורמים למידנה מסוימת להיות משתלמת יותר עבורו. אם אתם רוצים נטו להרוויח, כדאי לחפש מדינה בה תוכלו להרוויח הרבה תוך שמירה על הוצאות מחיה נמוכות. גרמניה, ארה”ב או אוסטרליה יכולות להתאים לכם. חשוב לבדוק אם מקום העבודה שלכם מציע פתרונות לינה לעובדים וכך לחסוך יותר.

כדאי לבדוק גם את סוגי הויזות שמציעה כל מדינה, ולפיהן מה יכול להיות משך הזמן בו תוכלו לעבוד בה. והכי חשוב להבין איפה אתם רוצים לחיות, אילו נופים ותרבויות אתם רוצים לראות, ושם לקבוע את מיקומכם. ואם מדובר ברילוקיישן לאנשי מקצוע ולא בעבודה זמנית של צעירים, כמובן שכדאי לקחת בחשבון שיקולים נוספים כמו מסגרות חינוכיות לילדים, חיי קהילה וכדומה.

2 Replies to “מי הן המדינות (בחו”ל) שהכי משתלם לישראלים לעבוד בהן?”

  1. תודה על הפירוט אילנה, אני עבדתי במשך כמעט שנה בעגלות בארה”ב ואומנם עבדתי מאוד קשה אך זה בסופו של דבר השתלם מאוד וחזרתי לארץ עם משהו כמו 120,000 ש”ח וזה לא בגלל שחסכתי כל שקל, הייתי יכולה לחזור עם הרבה יותר

    1. ברור, ארצות הברית זו בחירה קלה, ללא ספק איחוד המדינות העשיר בעולם עם שפע של הזדמנויות תעסוקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *