ביטוח לחו”ל

אחד הדברים הכי חשובים שעל כל נוסע לחו”ל לעשות לפני הטיסה הוא לדאוג שיש לו ביטוח לחו”ל – פוליסת ביטוח מיוחדת שנקראת ביטוח נסיעות לחו”ל. נוסעים רבים, במיוחד כאלו שטסים למספר ימים בודדים או ליעדים מאוד פופולריים, נוטים לזלזל בחשיבות הביטוח לחו”ל, אך עלותו ממש מינורית והוא יכול להבטיח לכם שקט נפשי ולהתברר כחיוני ביותר בשעת הצורך.

 

מה כולל ביטוח לחו”ל?

ביטוח לחו”ל כולל מספר סעיפי חובה וסעיפים נוספים שאתם יכולים להוסיף לפוליסה תמורת תשלום נוסף. בסעיפי החובה כלולים ברוב הפוליסות כיסויים להוצאות רפואיות בסיסיות, בחלקן גם הוצאות איתור וחילוץ והטסה לארץ להמשך טיפול רפואי, אך ישנם הבדלים בין הפוליסות.

הבדלים אלו מתבטאים גם בסעיפי ההרחבה של הפוליסה העשויים לכלול ביטוח תאונות אישיות, ביטוח כבודה, כיסוי למקרה של ביטול או קיצור הטיסה, ביטוח מכשירים אלקטרוניים ועוד. ברוב המקרים, פוליסת ביטוח לחו”ל בסיסית לא תעלה יותר ממספר דולרים בודדים ליום, כאשר בחלק מהחברות תסתכם הנסיעה כולה במספר חד ספרתי של דולרים.

גם כאשר מדובר בפוליסה מורחבת הכוללת סעיפי רשות רבים, המחיר אינו גבוה, ומבטיח שבכל מקרה שהחופשה משתבשת, ומשהו לא קורה על פי התכנון – אתם מכוסים: אם יש לכם צורך בטיפול רפואי במדינה זרה, אם המזוודה לא הגיעה איתכם ליעד, אם נאבד, נשבר או ניזוק המחשב הנייד או מכשיר הסמארטפון וכדומה.

 

איפה עושים ביטוח לחו”ל?

ישנן עשרות אופציות לרכישת ביטוח לחו”ל, כאשר כל אחד יוכל למצוא את הדרך הטובה ביותר עבורו. ללקוחות ישראכרט, למשל, יש אפשרות לרכוש ביטוח לחו”ל של חברת AIG עם הטבות מיוחדות ללקוחות החברה כמו 5 ימים ראשונים חינם. עבור חלק גדול מהטסים המשמעות של הטבה זו היא ביטוח נסיעות חינמי לחלוטין.

גם קופות החולים השונות מציעות ביטוחי נסיעות לחו”ל, כל אחת דרך חברת הביטוח מולה היא עובדת, וניתן כמובן גם לרכוש פוליסת ביטוח לחו”ל ישירות מול חברת הביטוח עצמה. חברה אטרקטיבית נוספת היא פספורטקארד, שבנוסף למחיר האטרקטיבי של הפוליסה, מבטיחה למבוטחיה תשלום מיידי של ההוצאות המכוסות בעת הצורך, בניגוד לחברות האחרות שרק יחזירו את ההוצאות של המבוטח לאחר שכבר בוצעו.

One Reply on “ביטוח לחו”ל”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *